Rynek zdrowie

Zawiera artykuły ze wszystkich działów
  1. Wszyscy mamy do przebiegnięcia ten sam maraton. Musi zachorować około 60 procent społeczeństwa globalnego, aby epidemia wyraźnie zwolniła. Zasadnicza różnica jest w tym, czy przebiegniemy ten maraton w dwie godziny, czy w dwa dni - powiedział w niedzielę (5 kwietnia) na antenie TVN24 dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń.
  2. "W przypadku wpłynięcia oficjalnej prośby rządu Włoch lub innego państwa członkowskiego o przyjęcie ich chorych, sprawa ta będzie przedmiotem analizy zainteresowanych instytucji RP, w szczególności pod kątem posiadanych zdolności i zasobów, niezbędnych do udzielenia pomocy" - pisze Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oświadczeniu przesłanym RMF FM.
  3. Szef rosyjskiego centrum wirusologii "Wektor" Rinat Maksiutow uważa, że choć współczesne możliwości biologii syntetycznej umożliwiają stworzenie niemal każdego wirusa, to koronawirus SARS-CoV-2 ma pochodzenie naturalne. Podkreśla też, że jest o wiele groźniejszy od grypy.
  4. Mamy 268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnych dziesięciu osób - podało w niedzielę (5 kwietnia) o godzinie 17.32 na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.
  5. Bielskie Centrum Psychiatrii - Olszówka w Bielsku-Białej w związku z epidemią koronawirusa opublikowało na swojej stronie internetowej apel o pomoc. Placówka prosi firmy i osoby prywatne o produkty spożywcze, środki czystości i nową odzież.

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd