Rynek zdrowie

Zawiera artykuły ze wszystkich działów
  1. Diagnostyka patomorfologiczna. W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia ukazało się piątek, 24 września obwieszczenie w sprawie standardów akredytacyjnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych oraz funkcjonowania jednostek diagnostyki patomorfologicznej.
  2. Szpitale znów wstrzymują przyjęcia. Powodem jest konieczność przekształcania oddziałów na zakaźne z łóżkami dla chorych na COVID-19. Dla przykładu szpital w Puławach nie przyjmuje już pacjentów pulmonologicznych z typowymi chorobami. Wraz z tzw. czwartą falą koronawirusa mogą powrócić w kraju problemy z dostępem do ochrony zdrowia.
  3. Z powodu przewlekłej choroby nerek rocznie przedwcześnie umiera w Polsce ok. 80 tys. osób. Niestety, eksperci wskazują, że liczba osób z tym schorzeniem wzrośnie wskutek epidemii COVID-19.
  4. Kardiologia. Na stronie Centrali NFZ ukazało się w piątek, 24 września zarządzenie w sprawie programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci kardiologicznej.
  5. Tylko w sierpniu br. wyprodukowano w Polsce ponad 2,5 mln maseczek ochronnych wykorzystywanych w medycynie. To więcej niż w poprzednim miesiącu. Sierpniowa produkcja maseczek medycznych to 4,5 proc. całkowitej od początku roku.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!