Rynek zdrowie

Zawiera artykuły ze wszystkich działów
  1. Tylko do końca grudnia 2023 r. honorowi krwiodawcy będą mogli korzystać z ulgi na przejazdy kolejowe. Ten przywilej wprowadzony na czas covidu wygaśnie, ale w mocy utrzymany zostanie inny, dotyczący urlopu.
  2. Główny Inspektorat Farmaceutyczny przedstawił dane i oceny dotyczące aktualnej dostępności do leków. - Zestawienie jest efektem analizy wielu źródeł danych ze wszystkich poziomów dystrybucji - aptek ogólnodostępnych, szpitalnych, hurtowni oraz informacji pochodzących od podmiotów odpowiedzialnych - podał GIF.
  3. Polscy konstruktorzy z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu im. prof. Zbigniewa Religi i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego mogą pochwalić się najnowocześniejszą wersją robota „Robin Heart”, ale żeby wszedł do produkcji i stał się konkurencyjny wobec zagranicznego sprzętu potrzeba co najmniej 300 mln zł.
  4. W zarządzaniu ochroną zdrowia potrzebna jest decentralizacja, przekazanie większych uprawnień do regionów - zgodnie twierdzą samorządowcy i dyrektorzy szpitali w woj. śląskim. - Sądzę, że co do konieczności takiej decentralizacji w nowym kierownictwie ministerstwa zdrowia nie będzie wątpliwości - mówi Beata Małecka-Libera, przewodnicząca senackiej Komisji Zdrowia.

 

Our website is protected by DMC Firewall!