Rynek zdrowie

Zawiera artykuły ze wszystkich działów
  1. Stowarzyszenie EcoSerce oraz Grupa American Heart of Poland zapraszają na bezpłatne badania w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Bielsku Białej obywateli Ukrainy.
  2. Nowe dostawy ważnego leku na cukrzycę typu 2 planowane są jeszcze w tym i przyszłym tygodniu. Chodzi o preparat Trulicity
  3. Na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w dniach 22-24 marca odbędzie się konferencja poświęcona pracy koordynatorów medycznych, szczególnie pracy koordynatorów onkologicznych. Tymczasem SUM wyjaśnia, na czym polega praca koordynatorów medycznych.
  4. W leczeniu chorób neurologicznych w Polsce, również tych rzadkich, zaszło w ostatnim czasie wiele pozytywnych zmian. O tym co jeszcze wymaga poprawy, w jakich schorzeniach konieczne jest wprowadzenie programów lekowych czy usprawnienie diagnostyki mówi prof. dr hab. n. med. Agnieszka Słowik, konsultant krajowa w dziedzinie neurologii.
  5. Celem Strategii jest określenie zasad, w ramach których minister  za pośrednictwem Ministerstwa Zdrowia, będzie realizował stałą współpracę z organizacjami pacjentów tj. z organizacjami pozarządowymi i innymi, do których celów statutowych należy podejmowanie działań z zakresu ochrony, edukacji i promocji zdrowia.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!