Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/aplicom/garbicz.slupsk.pl/libraries/src/Cache/Controller/CallbackController.php:195) in /home/klient.dhosting.pl/aplicom/garbicz.slupsk.pl/plugins/system/jch_optimize/platform/cache.php on line 200
Ze świata medycyny - Sławomir Garbicz - Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska. NZOZ - Poradnia Chorób Płuc i Alergologii

Rynek zdrowie

Zawiera artykuły ze wszystkich działów
  1. W piątek (3 lipca) na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowana została nowa wersja projektu ustawy o wyrobach medycznych. To kluczowa regulacja dla całej branży wyrobów medycznych, która ma zastąpić aktualną ustawę, jeszcze z 2010 roku. Kolejną wersję przepisów ustawy komentuje dla portalu rynekzdrowia.pl adwokat Bartosz Świdrak z kancelarii Fairfield, analizującej te przepisy dla OIGWM POLMED.
  2. Mamy 262 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem; z powodu COVID-19 w dobę zmarło 9 osób - poinformowało w czwartek (9 lipca) o godz. 10.01 na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.
  3. Od 4 marca w Polsce zanotowano 36 951 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W czwartek (9 lipca) o godz. 10.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o 262 nowych zakażeniach. Odnotowano 9 kolejnych zgonów. W sumie z powodu tej infekcji zmarło dotąd w kraju 1 551 pacjentów. Wyzdrowiało dotychczas 25 477 chorych na COVID-19.
  4. Do tej pory wyzdrowiało 25 477 osób zakażonych koronawirusem - poinformowało w czwartek (9 lipca) o godz. 10 na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Resort podał też inne wskaźniki związane z epidemią.
  5. NFZ i władze województwa małopolskiego przekonują, że żaden szpital w regionie nie ma problemów finansowych związanych z koronawirusem. Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, Jerzy Friediger, twierdzi jednak, że kłopoty z refundacją świadczeń są od dawna, a dług lecznicy związany z wydatkami spowodowanymi COVID-19 wynosi dwa miliony złotych.

 

Our website is protected by DMC Firewall!